Makijaż okazjonalny krok po kroku.

Kwi
2013
18

posted by on delikatny makijaż, jak malować bronzerem, jak malować różem, jak sie pomalować, jak skrócić nos, makijaż, makijaż romantyczny, makijaż z różem, modelowanie twarzy, puder sypki, sephora, sephora bronzer, sephora rozświetlacz

No comments

Nie wszystkie lubicie się malować, a na pewno nie każda z was chce poświęcić na to czas i uwagę. Są jednak takie sytuacje, które zmuszają do wykonania chociaż drobnego makijażu. Jak to zrobić, aby jednocześnie super wyglądać i dalej pozostać sobą? Myślę, że fajnym rozwiązaniem jest podkreślenie atutów twarzy przez cieniowanie i rozświetlanie. Podkreślcie oko zalotną kreską. W takim makijażu poczujecie się swobodnie, a na pewno inni zobaczą różnicę waszego wyglądu.

Malując uwydatniamy wszystko to co chcemy, by było bardziej widoczne. Przed rozpoczęciem ważne jest zastanowienie się nad kształtem twarzy. Spójrzcie na czoło jeżeli jest niskie użyjcie rozświetlacza aby optycznie je powiększyć. Jeżeli nos jest krótki możecie bronzerem go wydłużyć, wyszczuplić. Długi nos skracamy nakładając na czubek nosa bronzer. Dokładniej o cieniowaniu twarzy już wam pisałam, więc warto zaglądnąć i jeszcze raz przeczytać.

Co będzie wam potrzebne:

IMG_0134

 1. Baza pod makijaż Gosh Foundation Primer Cream (rozświetlająca i odżywcza)
 2. Paleta kamuflaży Sephora nude/lilac/leaf/sandy
 3. Bronzer w kamieniu Sephora  Sun Disk- moyen midium 02
 4. Rozświetlacz Sephora blush me Nr 11
 5. Róż Sephora nr 11
 6. Eyeliner Sephora nr 01
 7. Cienie: Universal beige Sephora nr 08, Inglot Matte 360
 8. Pomadka Inglot 68, 14
 9. Kredka wodoodpodrna czarna Sephora

Jak to zrobić krok po kroku?

Przed przystąpieniem do malowania nakładamy krem nawilżający na usta i pod oczy. Następnie bazę omijając okolice oczu. Musimy chwilę poczekać, a później nałożyć podkład, pamiętając o uszach i szyi. Jeżeli nie macie bazy pod makijaż, możecie krem nałożyć na całą twarz.

Teraz bierzemy paletkę kamuflaży. Zobaczymy na niej 4 rodzaje korektorów.

IMG_0153Dwa są w odcieniach naturalnych, jaśniejszy i ciemniejszy. Służą do korygowania drobnych niedoskonałości, wyrównania kolorytu. Następnie zielony korektor, do maskowania czerwonych niedoskonałości, jak krostki, popękane naczynka. Ostatni to delikatny cielisty róż. Dzięki niemu poprawimy koloryt szarej i ziemistej cery. Również możemy użyć go jako rozświetlacz w kremie. Nakładając pod oczy, na szczyt kości policzkowych, łuk brwiowy. Po zakończeniu, omiatamy twarz pudrem sypkim, aby utrwalić makijaż.

makijaż okazjonalny

 • Nadajemy regularny kształt brwiom za pomocą brązowego cienia.
 • Na całą powiekę oka kładziemy cień bazowy (sephora universal beige 08), dzięki niemu otworzymy oko. Nałóżmy go także pod linią dolnych rzęs.
 • Czarna bardzo cienka kreska wzdłuż górnej linii rzęs na całej długości. Dzięki temu łatwiej będzie nam namalować kreskę eyelinerem.
 • Brązowy cień za pomocą pędzla do cieniowania nakładamy jedynie w miejsce załamania oka. Nie ma być bardzo widoczny, jego zadaniem jest dodać głębi spojrzenia.
 • Malujemy kreskę eyelinerem, zaczynając od wewnętrznego kącika oka lub jeżeli wam łatwiej możecie odwrotnie. Pamiętajmy aby kreska w zewnętrznym kąciku oka nie schodziła w dół. Ma iść lekko ku górze.
 • Tuszujemy górne i dolne rzęsy, przeczesujemy.
 • Róż nakładamy na policzki idąc ku skroniom, bronzerem cieniujemy pod kością policzkową, zaznaczamy kształt żuchwy, brody, nosa, a także szyi.
 • Rozświetlaczem w kamieniu zaznaczamy szczyt kości policzkowej, brodę, czoło, nos.
 • Usta za pomocą pędzla malujemy mieszając kolory pomadek.

A oto Karo, która na co dzień nie lubi się malować 😉

 makijaż okazjonalny

 

 

Tags: , , , , , , , , , ,

Leave a Reply