Wiosenny płaszczyk.

Mar
2016
16

posted by on Projektowanie i szycie

No comments

Zadzwoniłam do mamy: Mamo przyszedł ten materiał, jest jeszcze piękniejszy niż na zdjęciu w sklepie internetowym. Myślałam o krótkiej kurteczce na wiosnę, ale wiesz, jak tak na niego patrzę, to myślę że muszę z niego uszyć prosty płaszczyk. Reakcja była dosyć przewidywalna, na maminowy sposób: Kochanie ale może wypróbuj sobie na czymś.

Nie nie próbowałam, od razu zabrałam się do szycia. Wykrój powstał przerabiając już gotowy szablon pochodzący z Burdy. Płaszczyk jest bardziej dopasowany w pasie i rozkloszowany u dołu. Materiał jest dosyć sztywny, więc wiedziałam że w takim kroju będzie się dobrze układać. Ponieważ jest to płaszczyk zrobiłam większe wycięcie na rękawy. Wszystko inne było ustalane na bieżąco 🙂

IMG_7266 IMG_7269

Największy problem pojawił się przy wszywaniu podszewki, a raczej rękawów podszewki do tych z wierzchniego materiału. Nie mogłam dobrze ich odwinąć, aby były przykryte wszystkie łączenia szwów. Zrezygnowałam ze zdobień, po części dlatego że nie chciałam aby cokolwiek odciągało wzrok od wyszytych kwiatków, z drugiej strony jak na pierwszy raz postanowiłam nie szaleć.

Poły po wewnętrznej stronie są podszyte również zewnętrznym materiałem, aby w razie odwijania nie pojawiała się podszewka. Na linii karku materiał przestębnowałam, aby podszewka nie wywijała się na zewnątrz.

wiosenny płaszczyk

wiosenny płaszczyk

płaszczyk

Proste kroje płaszcza świetnie sprawdzają się prawie na każdej sylwetce. Ubierając jednokolorową ołówkową sukienkę pod spód sylwetka będzie wydawać się smuklejsza. Warto pamiętać aby sukienka była w miarę równej długości co płaszczyk. Dzięki temu zapobiegniemy „pocięciu” sylwetki w paru miejscach.

Tags: , , , , , , , ,

Leave a Reply