Ulubiona sukienka.

Kwi
2016
25

posted by on dzianina dresowa elastyczna, Projektowanie i szycie, szycie, szycie dzianin

1 comment

Uszyłam sukienkę prawie identyczną z moją ulubioną w której wiem, że dobrze wyglądam. Zmieniłam tylko parę drobnych rzeczy.

sukienka

Pamiętam poszłam w niej na spotkanie z koleżankami. Miałam jeszcze dodatkowe kilogramy po ciąży. Trochę byłam skrępowana, ale jak to ja tylko na chwile, później zapomniałam, że „powinnam” się przejmować. My kobiety stroimy się nie dla facetów ( no może czasem dla nich też), ale dla kobiet. To one oceniają nasz wygląd, czasem zazdroszczą, czasem pochwalą szczerze. Nie wiem, czy to ta trzydziestka na karku, czy jakiś wypracowany dystans, ale co mi tam ubieram to na co mam ochotę i nie potrafię przejść obojętnie obok kogoś kto dobrze wygląda. Zachwycam się ludźmi i czerpię inspirację.

Jak najprościej uszyć sukienkę?

Sukienkę kroiłam na miarę mojej starej sukienki dodając po 2 cm na szwy i zaszewki. Jest to bardzo prosty sposób, bo przenosimy każdy wymiar na materiał. Sprawdzamy jak wszystko zostało przyszyte.

Zaczynamy od zrobienia zaszewek, następnie wszywamy zamek. Moją sukienkę szyłam z elastycznej dzianiny, która podczas szycia wymagała ode mnie dużej cierpliwości, zwłaszcza przy wszywaniu zamka. Ważne jest, aby przed rozpoczęciem zaznaczyć miejsca kontrolne, które pomogą nam w trakcie zauważyć, czy materiał nam się przypadkiem nie naciągnął. Niestety na tego typu tkaninach, będą widoczne wszystkie załamania. Następnie zszywamy wszystkie elementy przodu i tyłu, łączymy przyszywając rękawy po bokach. Kolejny etap to zszycie sukienki od rękawa po sam dół.zaszewki

jak zrobić zaszewkidzianina dresowa z elastanemulubiona sukienka

Tags: , , , , , ,

1 comment

Trackback e pingback

No trackback or pingback available for this article

Leave a Reply