Szyjemy narzutkę.

Mar
2016
08

posted by on Projektowanie i szycie

No comments

Sama narzutka powstała już dawno temu, ale nie mogłam się zdecydować nad jej wykończeniem. Zależało mi na wybraniu fajnych dodatków. Kupiłam srebrną nić do haftowania na maszynie, która okazała się bardzo ciężka do przyszycia. Po odpowiednim ustawieniu maszyny, było dużo lepiej. Do tego dobrałam guziki.

Przygotowanie:

Do uszycia narzutki w rozmiarze s wykorzystałam nieco ponad pół metra, tyle zostało mi po uszyciu sukienki. Rękawy narzutki są długości 7/8.

IMG_6933

Zrobiłam wykrój tyłu na papierze, odmierzając szerokości szyi, długość ramienia, obwód klatki piersiowej, obwód pod pachami, talie i wycięłam. Odmierzając talię dodawałam parę centymetrów po obu stronach, ponieważ chciałam wszyć gumę na jej wysokości.

Prawy i lewy przód narzutki, wycięłam przykładając wcześniej wycięty tył, zaznaczyłam linie ramienia, rękaw i wszystkie obwody. Bok środkowy zostawiłam długi. Szablon rękawa odrysowałam z wcześniej przygotowanej formy, którą wykorzystałam przy szyciu sukienki.

IMG_6935

Po wykrojeniu na materiale wszystkich części spięłam je szpilkami, aby sprawdzić czy wszystko do siebie pasuje.

Szycie:

Wszystkie elementy szyłam na maszynie wielofunkcyjnej używając igły streczowej. Zszywając używam stopki do szwu overlokowego, następnie stębnuję po szwie. Zaczęłam od wszycia gumy. Najpierw namalowałam prostą linie i przypięłam do niej gumę lekko ją naciągając. Wszywając również ją naciągałam. Zszyłam ramiona, przypięłam rękawy i boki narzutki, zszyłam. Rękawy zakończyłam wywijając je na prawą stronę i przeszywając srebrną nitką po przeciwnych stronach. Wycięłam dwa paski na ramiona i jeden dłuższy na tył narzutki, aby zakrył wcześniejszy szew. Przestębnowałam tworząc dwie równoległe linie. Przyszyłam guziki, a dół narzutki przeszyłam ściegiem overlokowym. Boki środkowe zostawiłam surowe.IMG_7241

IMG_7253 (1)

IMG_7249

IMG_7246

IMG_7202

Tags: , , , , , , , , ,

Leave a Reply