Szyjemy dresową sukienkę.

Lut
2016
29

posted by on Projektowanie i szycie

No comments

Całkiem straciłam głowę szyjąc tą sukienkę i zapomniałam robić zdjęcia poszczególnych etapów, ale nie mogłam się nie podzielić jej projektem. Miała być prosta, taka którą założę i będę gotowa do wyjścia.

Materiał: dzianina dresowa gruba ok. 285 g/ m2. Kupiłam w sklepie internetowym http://www.cottonland.pl/ trochę więcej, ale około 1 metra powinno wystarczyć.

Wykrój tułowia i rękawów robiłam na podstawie burdy, choć jak się okazało pomimo zmierzenia i dobrania rozmiaru była bardzo szeroka. Nie taką chciałam, więc podczas szycia zmniejszyłam do odpowiedniego rozmiaru. Zaczęłam od zszycia zaszewek, przednich i tylnych. Następnie wszyłam zamek, po czym wszyłam rękawy, a kolejno boki od rękawa do końca tułowia za jednym razem. Wszystkie części obszyłam szwem overlockowym, a następnie dodatkowo przestębnowałam. Dolną część sukienki, wykroiłam po szerokości całego materiału, aby nie zszywać jej po boku. Szwem podstawowym na długości ustawionej na 4 przestębnowałam, a następnie dolną nitką ściągałam do momentu uzyskania odpowiedniej szerokości. Falbanę przyszyłam również szwem overlockowym, a później przestębnowałam. Wykańczałam podwijając materiał i obszywając ściegiem prostym przy użyciu podwójnej igły.

IMG_6932

Odkąd ją uszyłam zakładam prawie bez przerwy. Jest bardzo wygodna i nie wymaga długiego zastanawiania się nad dodatkami. Pewnie będą ją zakładać jeszcze wiosną do trampek i oczywiście uszyję jeszcze jedną w jaśniejszych kolorach.

IMG_6988

IMG_6986

IMG_6989 IMG_6990 IMG_6992

Tags: , , , , , , ,

Leave a Reply