Sukienka z jedwabnej satyny.

Mar
2016
26

posted by on Projektowanie i szycie

1 comment

Pierwszy raz szyłam z tego typu materiału i muszę przyznać, że wymagało to ode mnie dużej dokładności i cierpliwości. Koncepcja sukienki zmieniała się wiele razy. Bałam się, że materiał podczas użytkowania będzie się rozchodził na szwie. Zrezygnowałam z wąskiego dołu i wymyśliłam falbanki. Myślę, że to nie ostatni raz przygody z jedwabiem, bo już myślę o uszyciu długiej lejącej sukienki na lato:)

Jak uszyć sukienkę z jedwabnej tkaniny?

Do uszycia tej sukienki kupiłam bardzo cienkie nici, zależało mi też, aby ich kolor był identyczny z materiałem. Wybrałam igłę nr 70.

Szyjąc sukienkę nie korzystałam z gotowego szablonu, ściągnęłam miarę i według własnej koncepcji stworzyłam szablon.

Górę sukienki wykroiłam cztery razy, ponieważ założyłam, że nie będę wszywać podszewki. Z obu stron miał być ten sam materiał. Skroiłam głębszy dekolt i wydłużyłam materiał na ramionach. Zszyłam zaszewki z przedniej strony. Następnie zszyłam dwa przody, a później połączyłam to z jednym tyłem. Drugi tył przykrył wszystkie łączenia materiałów. Z jednego boku wszyłam kryty zamek. Znalazłam bardzo zbliżony kolor, dzięki czemu nawet rozpięty jest bardzo mało widoczny. Wewnętrzna część dołu sukienki uszyłam z podszewki, na którą przyszywałam falbany. Falbany powstały z pasków materiału, które przestębnowałam szerokim ściegiem. Dolną nitkę ściągałam aby równomiernie zmarszczyć materiał. Dół podszewki podwinęłam i przykryłam paskiem materiału, nie tworząc falbany.

IMG_7317

IMG_7323

sukienka z jedwabnej satyny

sukienka z falbanką

IMG_7339

sukienka z jedwabnej satyny

sukienka na wesele

sukienka z falbaną

Tags: , , , , , ,

1 comment

Trackback e pingback

No trackback or pingback available for this article

Leave a Reply