Smoky eye krok po kroku.

Maj
2013
14

posted by on akcent na oczy, Bez kategorii, cieniowanie twarzy, Eyeliner, Inglot, jak malować bronzerem, jak sie pomalować, jak skrócić nos, makijaż, makijaż wieczorowy, mocno podkreślone oczy, modelowanie twarzy, puder sypki, sephora, sephora bronzer, sephora rozświetlacz, Smoky eye, smoky eyes

1 comment

Smoky eye to makijaż w którym pierwszym planem są oczy. Nie liczą się usta, czy brwi. Staramy się ich nie podkreślać. To makijaż tajemniczy i seksowny dla każdej kobiety. Wykonujemy smoky używając tylko jednego cienia lub cieniujemy z innymi. Możemy dodać brokat np. na rzęsy lub w kąciku oka, przykleić sztuczne rzęsy lub kępki. Podstawową zasadą smoky jest mocny akcent na oczy i tego się trzymamy.

Jak wykonać cieniowanie??

IMG_1346

Do cieniowania potrzebujemy dwa pędzle. Do nakładania 9S i cieniowania 6SS. Nakładamy na powiekę jedną warstwę cienia, bierzemy drugi pędzel i ruchami kolistymi staramy się równomiernie go rozprowadzić na powiece, cieniując od dołu ku górze. Powtarzamy tę czynność do uzyskania zadowalającego nas intensywnego koloru. Cieniowanie może wyjść poza załamania oczu, a nawet musi nad załamaniem powstać tzw. „chmurka”. Najważniejsze jest aby granice cienia były bardzo dobrze roztarte. Tak jak nazwa mówi oczy muszą być przydymione.

Makijaż smoky eye krok po kroku.

 • Ujednolicamy  cerę za pomocą podkładu, korektora, pudru sypkiego. Musimy zakryć naczynka wokół nosa i wszystkie niedoskonałości. Pod oczy możemy użyć korektora rozświetlającego. Pod oczami robimy pasy z pudru, jako zabezpieczenie przed osypującym się cieniem. Dzięki temu nie będziemy się martwić, czy cień się osypie czy nie ( w smoky na pewno tak;).
 • Na powiekę nakładamy cień bazowy, nie przesadzamy z ilością.
 • Na powiekę ruchomą nakładamy wybrany przez nas cień. Nakładamy i cieniujemy. Powtarzamy, aby kolor na powiece był intensywny. Pamiętamy o wewnętrznej części oka. Cień ma być na całej powiece. Rozmieszczenie cienia kontrolujemy za pomocą patyczków kosmetycznych.
 • Na dolną powiekę również aplikujemy grubszą warstwę cienia. Z zewnętrznej części oka staramy się połączyć cieniem, górną i dolną powiekę.
 • Teraz wymiatamy pędzlem pasy z pudru, z osypanym cieniem.
 • Kredką malujemy zarówno dolną i górną powiekę, wprowadzamy ją również w linie wodną oka. W moim makijażu użyłam na dolnej powiece kredkę o kolorze zbliżonym do cienia. Górą kreskę zrobiłam czarnym eyelinerem.
 • Rzęsy mocno tuszujemy, zarówno górne i dolne.
 • Bronzerem malujemy pod kością policzkową. Pamiętamy o brodzie i szyi.
 • Rozświetlaczem zaznaczamy szczyt kości policzkowej, łuk brwiowy, skronie, nos.
 • Brwi przeczesujemy.
 • Na usta nakładamy pomadkę nude.

A to mój pierwszy smoky eye. Użyłam cienia inglot AMC Shine 136

IMG_1322

IMG_1309

IMG_1144IMG_1212

 

Tags: , , , , , , , , ,

1 comment

Trackback e pingback

 1. Smoky eyes z fioletowym akcentem. | Kredka i PędzelKredka i Pędzel
  [...] nie tylko podkreśla oczy, ale także dodaje tajemniczości i charakteru spojrzenia. Tak jak już kiedyś pisałam w smoky eyes…

Leave a Reply