Puder – który wybrać i jak aplikować by przetrwał cały dzień.

Kwi
2013
05

posted by on Bez kategorii, pielęgnacja, puder mineralny, puder mineralny jak nakładać, puder prasowany, puder sypki, puder w kamieniu

4 komentarze

Wiele z nas wykonując codzienny makijaż zapomina o jego wykończeniu a zarazem przedłużeniu trwałości. Mówimy tu o aplikacji pudru sypkiego. Oczywiście musimy zrobić tak, by nasza skóra była zmatowiona w sposób naturalny. Pamiętajcie lepiej nałożyć mniej pudru, a później dołożyć do uzyskania pożądanego efektu. W ciągu dnia, kiedy nasza skóra zaczyna się świecić, użyjmy bibułek matujących. Jeżeli te metody was zawodzą możecie skorzystać z pudru prasowanego w kamieniu.

A to mała siąga o pudrach. Jeżeli już zdecydujecie go kupić, musicie wiedzieć czego potrzebujecie i na jakim efekcie wam zależy.

 

Puder w kamieniu/ prasowany Puder sypki Puder mineralny
Do czego służy Zmatowienie skóry w ciągu dnia. Utrwalenie makijażu, jest wiele rodzajów pudrów sypkich mogą być np. rozświetlające, matujące, na zaczerwienienia, stany zapalne, transparentne. Wygładza skórę. Wyrównuje koloryt skóry, ujednolicając i bardzo dobrze kryjąc niedoskonałości.
Czy przedłuża trwałość makijażu Nie. Używając tego rodzaju pudru do wykończenia makijażu możemy spowodować spływanie makijażu po paru godzinach. Bardzo dobrze utrwala makijaż, wnika w wcześniej nałożony podkład, łącząc się z nim. Nie.
Jaki jest poziom krycia Pozostaje na skórze, będzie dobrze krył, ale nie będzie wnikał w podkład, przez co może dawać nienaturalny efekt. Wiążąc się z podkładem daje efekt krycia, tworząc aksamitną skórę. Bardzo dobrze kryje.
Kiedy należy go nakładać W ciągu dnia na wcześniej wykonany makijaż, niewielką ilość. Po nałożeniu wszystkich płynnych kamuflaży( podkład, korektor, płynny rozświetlacz). Nakładamy go na całą twarz, na powieki, jako bazę pod cienie. Sprawdza się też świetnie aplikując go pod oczami, gdy nakładamy cienie, osypujące się. Można go aplikować po nałożeniu kremu i zebraniu nadmiaru. Jest dużo odmian pudrów mineralnych.
Jak i czym aplikować Można dołączoną gąbeczką, omieść szerokim pędzlem. Szerokim pędzlem, uzyskamy najbardziej naturalny efekt, omiatając całą twarz.Jest też technika tzw. wgniatania pudru za pomocą specjalnego pędzla, dla mocniejszego utrwalenia. Można również puszkiem. Pędzlem kabuki specjalnie do tego przeznaczonym. Pudry mineralne aplikujemy ruchem okrężnym.
Czy zatyka pory Nie, ale może przesuszyć. Nie, pielęgnuje skórę. Nie, ponieważ nie zawierają takich substancji jak: konserwanty, talk, woski, substancje zapachowe.
Komu możemy go polecić Przeznaczony dla osób o skórze nadmiernie błyszczącej się. W trakcie dnia, ponownie zmatowi skórę. Wszystkim:), oczywiście dobieramy według indywidualnych potrzeb. Wszystkim osobom skłonnym do alergii, z problemami stanów zapalnych.

Dlaczego warto używać pudru sypkiego?

Puder sypki jest bardzo przydatny w codziennej pielęgnacji skóry, która nadmiernie się świeci. Mam na myśli zdrową skórę z problemem wydzielania dużej ilości sebum. Osoby, którym na twarzy pojawiają się stany zapalne, muszą starać się nie nakładać dużej ilości podkładów, pudru, lepszym dla nich rozwiązaniem będą pudry mineralne.

Sypkie pudry pielęgnują, zbierają nadmiar sebum, potu. W zależności od rodzaju mogą nawilżać lub osuszać, rozświetlać, matowić. Kolejną zaletą jest to, że przedłużą nasz makijaż, bez robienia maski i obciążania.

 

Tags: , , ,

4 komentarze

  1. Habu
    • Nati

Trackback e pingback

No trackback or pingback available for this article

Leave a Reply