Propozycje podkładów.

Maj
2013
31

posted by on aby mieć promienną twarz, baza pod makijaż, codzienna pielęgnacja twarzy, delikatny makijaż, jak sie pomalować, Kosmetyki, La Roche Posay, Pharmaceris opinie, pielęgnacja, Podkłady, puder sypki, Recenzje kosmetyków/ pielęgnacja, Vichy, zasady pielęgnacji

No comments

Podkłady możemy podzielić przede wszystkim na kryjące o przedłużonej trwałości i te lżejsze. Generalnie im konsystencja podkładu jest bardziej płynna, tym jest mniej kryjący. Rozróżniamy podkłady dla skóry suchej, normalnej w kierunku do tłustej i tłustej. Możliwości jest bardzo wiele. Dziś przedstawiam propozycje podkładów aptecznych do codziennego użytku.

Jak dobrać kolor podkładu ?

Po pierwsze nigdy nie róbcie tego na ręce, czy po wewnętrznej stronie nadgarstka. Kolor podkładu najlepiej dobrać na czole. Tak, to jest miejsce. Kolejna wskazówka: zawsze lepiej wybrać podkład o pół tonu jaśniejszy niż ciemniejszy.

Czy trzeba nakładać krem pod podkład ?

Tak. Przede wszystkim przedłuży trwałość makijażu. Pomoże także lepiej rozprowadzić podkład oraz będzie pielęgnował skórę przez cały dzień. Alternatywą kremu jest baza pod podkład, wtedy nie nakładamy już kremu. Jeżeli wasza skóra w ciągu dnia szybko zaczyna się świecić, użyjcie kremu matującego lub bazy matującej.

Jak przedłużyć trwałość podkładu ?

Po aplikacji podkładu należy oprószyć twarz pudrem sypkim. Jest to tzw. utwierdzenie makijażu. Puder sypki wnika w skórę, dzięki czemu jest zmatowiona i bardzo jednolita. W ciągu dnia możecie użyć bibułek matujących, aby ściągnąć nadmiar sebum.

 

Vichy Area Teint Kremowy podkład skóra suchaaera_teint_pure_velika La Roche Posay Toleriane teint

la-roche-posay-toleriane-teint-fluid-10

Pharmaceris Nawilżający fluid antyoksydacyjnyPodkłady i fluidy do twarzy PHARMACERIS F FLUID NAWILŻAJĄCY NATURAL(02) antyoksydacyjny z sylimaryną SPF 20 30 ml
Konsystencja / zapach kremowa, gęsta, zapach nie wyczuwalny gęsta, trochę tłustawa w dotyku, zapach trochę dziwny 😉 nie jest bardzo gęsta, przyjemny zapach
Skóra po aplikacji Bardzo łatwo się aplikuje, akóra jest aksamitna w dotyku. Łatwo się aplikuje, trzeba go dobrze rozprowadzić, skóra jest aksamitna w dotyku, trochę się świeci. Bardzo łatwo się aplikuje, skóra się świeci.
Rodzaj podkładu Podkład dla skóry suchej lub mieszanej. Podkład dla skóry z widoczymi niedoskonałosciami, jest mocno kryjący. Podkład dla skóry odwodnionej. Pharmaceris proponuje także podkłady kryjące.
Wchłanianie łatwo się wchłania dobrze się wchłania łatwo się wchłania
Jakie jest krycie ? dobrze kryje, bez efeku maski bardzo dobrze kryje, bez efektu maski nie kryje zbyt mocno, jedynie ujednolica koloryt skóry
Jak podkład utrzymuje się na skórze? bardzo dobrze się utrzymuje bardzo dobrze się utrzymuje nie trzyma się długo na skórze
Czy skóra zaczyna się świecić po paru godzinach? Podkad jest bardzo trwały i skóra się nie świeci bardzo długo. Podkład bardzo fajnie ujednolica skórę, ale też po paru godzinach skóra zaczyna się bardzo świecić. Nie daje mocngo efektu, skóra się świeci nawet zaraz po aplikacji.
Czy nawilża skórę ? Nie Nie Trochę tak.
Czy podkład przesusza skórę ? Nie Nie, choć mam skórę suchą. Nie, jest bardzo gęsta, przyjemny zapach.
Wydajność Bardzo wydajny Bardzo wydajny Wydajny
Odcień, dostępne kolory. Odcienie beżów, jest możliwość dobrania odpowiedniego koloru. Ocienie beżów. Odcienie beżów, podkład nie jest bardzo kryjący, więc łatwo dobrać odcień, chociaż jest ich tylko 3.
Czy podkład zatyka pory? Nie, skóra cały dzień oddycha. Nie, skóra cały dzień oddycha. Nie, skóra cały dzień oddycha.
Cena około 87 zł około 79 zł około 35 zł
Moja opinia 9/10 8/10 5/10

Podkłady apteczne mają to do siebie, że dzięki swoim składom dobrze pielęgnują skórę. Polecam do codziennego użytku. Jeżeli potrzebujecie mocniejszego zmatowienia do makijażu np. wieczorowego, myślę że znajdziecie coś bardziej trwałego.

Tags: , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply