Piękne i miękkie dłonie po zimie.

Kwi
2013
01

posted by on dermogal, jaka parafina na dłonie, parafina ciekła na dłonie, parafina na dłonie, pielęgnacja, zabieg parafinowy, zabieg parafinowy jak to zrobić w domu, zabieg parafinowy na dłonie jak zrobić, zabieg parafinowy na dłonie krok po kroku, zabieg parafinowy na dłonie w domu, zabieg parafinowy w domu

No comments

Nasze dłonie po zimie potrzebują szczególnej pielęgnacji. Są suche, szorstkie i czasem ciągłe używanie kremu im nie pomaga. W takiej sytuacji najlepszym sprawdzonym przeze mnie zabiegiem jest położenie parafiny. Oczywiście dziś zachęcam do spróbowania w domu. Najlepsze efekty będą widoczne po kilku zabiegach. Nie pomińcie przygotowania skóry dłoni.

Jak przygotować skórę do zabiegu?

Najlepiej zrobić peeling. Wybierzcie te grubo ziarniste, przeznaczone do całego ciała. Oczywiście możecie się pokusić o zrobienie własnego peelingu na przykład cukrowego. Oto szybki przepis: 1 łyżka cukru na 100 ml oleju. Oczywiście kombinacje są przeróżne. Ja używam oliwy z oliwek i dodaje kilka kropel vit. A i E. Możecie też wykorzystać odżywkę kreatynową, Koenzym Q10 lub Dermogal A+ E z firmy Gal ( tzw. rybki). Jeżeli będziecie wykonywać zwykły peeling, nanieście na dłonie krem odżywczy, przed przystąpieniem do zanurzania w parafinie.

Co będzie wam potrzebne?

  1. parafina, peeling
  2. naczynia wielkości waszych dłoni
  3. woreczki foliowe, dwa ręczniki

Jak to zrobić?

Parafinę roztapiamy w naczyniu umieszczonym na garnku z gotującą się wodą. Cały czas mieszamy i czekamy do momentu aż parafia przejdzie w san ciekły. Przelewamy do  naczynia, w którym bez problemu zanurzymy dłonie. Musimy chwile odczekać i sprawdzać, czy parafina trochę ostygła. Zanurzamy nasze dłonie, czekamy 5 min., lekko wyciągamy i jeszcze raz zanurzamy. Czynność tę powtarzamy, aby na naszych dłoniach utworzyła się gruba warstwa ostygającej parafiny. Następnie wkładamy dłonie do woreczków foliowych i owijamy ręcznikiem, aby jak najdłużej zatrzymały ciepło. Czekamy około 20 minut, ściągamy ręcznik i woreczki, natomiast parafina sama powinna odejść z naszych dłoni. Po zabiegu pamiętamy, aby jakiś czas nie moczyć dłoni.

Tags: , , , , , ,

Leave a Reply