Naturalne farby do włosów Biokap.

Maj
2013
09

posted by on Biokap, farbować włosy, farby do włosów, gęste włosy, Kosmetyki, Naturalne farby do włosów, numer farby, numery farb do włosów, odcienie farb

No comments

Ostatnio postanowiłam wypróbować naturalnych farb do włosów. Skusiły mnie piękne odcienie brązów, a marka Biokap może pochwalić się kolorami zbliżonymi do naturalnych. Od zawsze marzę o chłodnym kolorze brązu, niestety po wizycie u fryzjera, wiem że mogę to osiągnąć jedynie ściągając kolor. Poszukując kolejnej farby, która choć trochę doda odcieni brązu na moich ciemnych włosach, wpadły mi do ręki naturalne farby do włosów. Co z tego wyszło? Zapraszam na moją przygodę z Biokapem.

1c0e44432c0a7212173b264fa1ca0ebe

Parę słów o farbach Biokap:

Delikatne farby do włosów o trwałym kolorze z wysoką zawartością naturalnych składników. Polecane wszystkim alergikom, osobom z problemami skóry głowy, które potrzebują użycia trwałych farb. Są serie pomarańczowa Biokap Nutricolor i zielona Biokap Nutricolor Delicato. Różnica między farbami dotyczy tylko w jednym składniku. Seria Delikato bez substancji chemicznej parafenylenodiamina. W ofercie znajdziecie także krem do rozjaśniania włosów i kosmetyki do pielęgnacji po farbowaniu.

Skład:

  • 90 % stanowią składniki naturalne: orzechy kokosowe, ziarna palmowe, oliwa, ziarna soi, owoce drzew, owoce cytrusowe;
  • proteiny roślinne( owsiane, pszenne, sojowe, ryżowe), olejek arganowy, wyciąg z wierzby, opatentowany kompleks z kwasów owocowych( kwas mleczny z trzciny cukrowej i buraka cukrowego, cytrynowy z cytrusów, winowy z winogron, jabłkowy z miodu i porzeczek;
  • 10 % składniki pochodzenia syntetycznego barwniki, stabilizatory, utleniacze, emulsyfikatory;

 

W opakowaniu poza kolorem i utleniaczem, znajdziecie saszetkę maski po koloryzacji i saszetkę szamponu. Maska była tak gęsta, że nie byłam w stanie rozprowadzić jej na włosach. Mała ilość nie wystarczyła na średnią długość włosów.

A co o farbowaniu?

Muszę przyznać, że jestem mile zaskoczona. Kolor wyszedł intensywny. Ponieważ farbuje już włosy (do tej pory  Casting Creme Gloss Ciemny Brąz), położyłam farbę na odrosty 20 min., a później na 5 min. na resztę włosów. Użyłam odcień Kasztanowy Brąz nr 4.4.  Największym zaskoczeniem jest dla mnie jednolity kolor. Do tej pory moje przygody z jakimkolwiek innym odcieniem niż ciemny brąz, kończyły się na dwu kolorowych włosach i kolejnej ciemnej farbie. Po umyciu parę razy, włosy dalej są ciemnego brązowego koloru, z delikatnym blaskiem. Mogę jeszcze dodać, że na pewno farba nie niszczy włosów.  Polecam bez zastanawiania. Ilość farby jest duża. Wystarczyło jedno opakowanie na włosy półdługie (zakrywają ramiona). Na stronie Biokap możecie zobaczyć pełną gamę proponowanych kolorów.

Dostępne w aptekach, cena około 32 zł za pomarańczową, zielona około 40 zł.

Przed kupieniem zapraszam na przypomnienie objaśnienia numerów farb do włosów.

Tags: , , ,

Leave a Reply