Makijaż w odcieniach moreli i różu.

Kwi
2013
09

posted by on delikatny makijaż, jak malować bronzerem, jak malować różem, jak sie pomalować, jak wykonać szybki makiajż, makijaż, makijaż do pracy, makijaż dzienny, makijaż wiosna 2013, makijaż z różem

No comments

Makijaż na wiosnę powinien być świeży i świetlisty. Kiedy zaczyna się wiosenna pora roku mamy ochotę na zmiany. Kupujemy nowe ubrania, zmieniamy zapach. Po prostu chce nam się żyć :). Jeżeli nie macie pomysłu na powiew wiosny na waszej twarzy oto kilka wskazówek makijażu.

Jakie są zasady makijażu dziennego?

Jeżeli ma być to dzienny makijaż używamy matowych lub półmatowych cieni. Używamy rozświetlaczy, zwłaszcza jeżeli nasza skóra jest szara i matowa po zimie. Możemy nakładać także bronzer, aby skóra nabrała cieplejszych odcieni. Skórę pod oczami rozświetlamy używając korektorów. Na rynku jest ich cała masa. Podstawowa zasada jest taka, że im są bardziej wodniste, tym miej kryją: o zabarwieniu różowym dla pań o ziemistej skórze, żółte zakryją cienie pod oczami, zielone popękane naczynka.

 Jaki powinien być wiosenny makijaż ?

Makijaż na wiosnę ma być soczysty, ma ocieplić odcień naszej skóry i dodać koloru. Połączenie moreli świetnie będzie się komponować zarówno z szarością, różem, brązem. To czas, który pozwala na użycie intensywnych kolorów w makijażu dziennym. Warto zastanowić się w jakich kolorach się dobrze czujemy, jaki kolor podkreśla naszą tęczówkę oka i po prostu wykorzystać to w makijażu.

Moja propozycja to połączenie moreli z matowym różem. Dopełnieniem są policzki podkreślone bronzerem, szczyt kości policzkowej podkreślony rozświetlaczem, a usta w  delikatnym różanym odcieniu pomadki. Najpierw ujednolicamy cerę za pomocą podkładu, korektora, pudru sypkiego.

Szczegóły makijażu:

  • twarzwiosnana całą powiekę oka kładziemy cień bazowy (sephora universal beige 08), dzięki niemu otworzymy oko. Nałóżmy go także pod linią dolnych rzęs.
  • na całą ruchomą powiekę oka nakładamy cień morelowy ( inglot matte 312) nakładamy go także na 1/2 oka dolnej linii rzęs od zewnętrznej strony.
  • matowy róż, który dziś posłuży także jako cień aplikujemy (rozcierając, cieniując) nad załamaniem oka zaczynając od zewnętrznego kącika rozcierając  (sephora rose petal 08); 
  • brązowa bardzo cienka kreska wzdłuż górnej linii rzęs na całej długości ( sephora wodoodporna kredka 03);
  • brązowa ta sama kredka w linii wodnej rzęs, również na całej długości;
  • rzęsy tuszujemy czarną maskarą lub brązową;
  • pod kością policzkową nakładamy bronzer, jeżeli macie problem z nakładaniem bronzera, aplikujcie go mniejszym pędzlem, a później większym rozcierajcie;
  • rozświetlacz (bardzo niewielka ilość) w kamieniu nad kością policzkową (sephora blush me 11), ponieważ jest to paleta trzech odcieni postarajcie się nabrać ten środkowy odcień;
  • na usta nakładamy palcem pomadkę w delikatnym różowym odcieniu odcieniu;

 

IMG_0414IMG_0420

IMG_0188

 

 

IMG_0226IMG_0214

Tags: , , , , , , ,

Leave a Reply