Mocny akcent na oczy.

Maj
2013
02

posted by on akcent na oczy, jak malować bronzerem, jak malować różem, jak sie pomalować, jak wykonać szybki makiajż, makijaż, makijaż do pracy, makijaż dzienny, makijaż z różem, mocno podkreślone oczy, modelowanie twarzy, poranny makijaż, puder sypki, sephora, sephora bronzer, sephora rozświetlacz, trendy w makijażu

No comments

Czarny kolor na powiece wcale nie musi wyglądać smutno. Jeżeli położymy go bardzo starannie, nie będzie podkreślał zmarszczek, cieni pod oczami, czy niedoskonałości. Potrafi natomiast dodać głębi spojrzenia, tajemniczości, a także podkreślić kobiecość. Dziś przedstawiam makijaż z mocnym akcentem na oczy, który w zależności od koloru waszej tęczówki możecie modyfikować. Jak to zrobić ?

IMG_0725W linie wodną oka, wprowadźcie kredkę inną niż w czarnym kolorze. Ja użyłam zgniłej zieleni z drobinkami złota, bardzo fajnie komponuje się z brązowymi oczami. Jeżeli oczy są niebieskie spróbujcie użyć kredki turkusowej, granatowej. Kolor powinien być zbliżony do waszych oczu, nie robimy kontrastu. Ciemny cień wokół oczu już doda im wyrazistości.

Co będzie wam potrzebne?

 • Czarny cień – inglot 567
 • czarna kredka – sephora 01 keep black waterproof
 • zgniło zielona kredka – sephora liner electro 07 khaki
 • rozświetlacz – użyłam białego cienia z drobinkami odbijającymi światło
 • brązer – sephora sun disk medium 02
 • pomadka – inglot 68
 • róż – sephora rose petal 08

Szczegóły makijażu:

Najpierw ujenolicamy cerę za pomocą podkładu, korektora, pudru sypkiego. Pod oczami robimy pasy z pudru, jako zabezpieczenie przed osypującym się cieniem. Możemy także nakładać podkład i korektor po pomalowaniu oczu. Musimy zwrócić uwagę, aby pod okiem nie było najmniejszej ilości ciemnego cienia. Puder aplikujemy na powieki, będzie to dla nas bazą pod inne cienie, a także pomoże w przedłużeniu makijażu.

 1. Następnie przystępujemy do makijażu oczu. Na całą powiekę nakładamy cień bazowy.
 2. Wzdłuż górnej linii rzęs rysujemy czarną kreskę za pomocą kredki. Nie musimy się bardzo przykładać, ponieważ będziemy ją rozcierać.
 3. Bierzemy pędzelek z czarnym cieniem i rozcieramy wcześniej namalowaną kreskę.
 4. Tym pędzelkiem malujemy kreskę wzdłuż dolnej linii rzęs, za pomocą czarnego cienia.
 5. W linie wodną wprowadzamy wybraną przez nas kredkę i tuszujemy rzęsy.
 6. Rozświetlacz nakładamy jedynie na szczyt kości policzkowej.
 7. Róż na policzki, a bronzer pod kością policzkową. Bierzemy duży pędzel, rozcieramy aby nie było widocznych plam różu i bronzera. Muszą się połączyć, by granice nie były widoczne.

IMG_0764

IMG_0791

Tags: , , , ,

Leave a Reply