Makijażowe pomysły na wiosnę i lato.

Kwi
2013
27

posted by on delikatny makijaż, Eyeliner, jak malować bronzerem, jak sie pomalować, jak wykonać szybki makiajż, makijaż, makijaż dzienny, makijaż wiosna 2013, pop kolor w makijażu, poranny makijaż, puder sypki, sephora, sephora bronzer, sephora rozświetlacz, świeży makijaż, trendy w makijażu, trendy w makijażu wiosna 2013

1 comment

Uwielbiam wiosnę. Dodaje inspiracji, pozwala na wykorzystanie odważnych kolorów w dziennym makijażu. Najważniejsze to mieć pomysł na połączenie barw. Jedne będą bardziej wydobywać tęczówkę oka, a inne mogą się z nią mieszać. Musimy pamiętać tylko o jednej zasadzie. Jeżeli podkreślamy oczy, usta muszą pozostać neutralne. I oczywiście odwrotnie.

Przedstawiam kilka propozycji makijażu z wykorzystaniem kolorowych cieni i kredek.

IMG_0308 1

Jak wykonać taki makijaż?

Najpierw ujednolicamy powiekę oka. Nakładamy korektor, zarówno pod okiem jak i na powiekę ruchomą oka. Następnie cień bazowy na całą powiekę( sephora 08). Bierzemy pędzel inglot 5FS lub inny, ważne żeby był to pędzel prosto ścięty. Nakładamy cień żółty w wewnętrznym kąciku oka na górnej i dolnej powiece tak na 1/3 powieki. Nie cieniujemy, przykładamy pędzel jednym ruchem. Powtarzamy do momentu uzyskania pożądanego efektu. Żółtym cieniem malujemy w zewnętrznym kąciku oka na dolnej powiece na 2/3 powieki, tak aby środkowa część dolnej części oka była nie pomalowana. Pomarańczowy cień nakładamy wzdłuż górnej linii rzęs od żółtego cienia do końca zewnętrznej części oka. Przestrzeń na dolnej powiece możecie zostawić nie pomalowaną lub możecie dodać odrobię cienia białego, rozświetlacza. Linię wodną oka malujmy białą kreską. Jeżeli chcecie, możecie na pomarańczowy cień nanieść kredkę również w takim kolorze. Tuszujemy rzęsy, na policzki odrobinę bronzera, a usta malujemy bezbarwnym błyszczykiem lub pomadką o neutralnym kolorze.

IMG_0439

 

Ten makijaż zaczynamy tak samo do momentu nałożenia cielistego cienia. Na całą ruchomą powiekę oka nakładamy cień brązowy, cieniujemy większym pędzlem, możemy wyjść powyżej załamania oka. W wewnętrznym kąciku oka dokładamy cienia cielistego, aby ożywić spojrzenie. Na dolą powiekę nakładamy kreskę turkusową (Inglot Eyeliner 38) kilka razy, efekt musi być naprawdę mocny. Kredką, tą samą malujemy również linie wodną oka. Tuszujemy rzęsy, ale tylko na górnej powiece. Poniżej kości policzkowej nakładamy bronzer, a na szczyt kości policzkowej odrobina rozświetlacza. Usta pomalujcie cielistą pomadką.

IMG_0462 1IMG_0470 1

Makijaż łączy szary jasny cień na górnej powiece do momentu załamania oka, z cieniem fioletowym wzdłuż dolnej linii rzęs. Malując oko dwoma różnymi kolorami musimy zachować proporcję. Jeżeli na górnej powiece cień nakładamy aż do załamania oka, to na dole nie możemy pomalować cienką linią wzdłuż rzęs, tylko staramy się aplikować więcej. Jeżeli byłoby cienkie pasmo cienia fioletowego, to widzielibyśmy tylko cień szary. Linie wodną oka malujemy turkusową kredką. W zewnętrznym kąciku na cień szary, dajemy odrobię bazy dosłownie na koniuszek palca. Następnie nabieramy na palec cień z brokatem i przykładamy w miejsce położonej bazy. Dzięki temu, brokat będzie trzymał się cały dzień. Tuszujemy rzęsy. Pod kością policzkową nakładamy bronzer, a na usta błyszczyk lub pomadkę w kolorze naszych ust.

Ostatni makijaż to wykorzystanie mojego ulubionego koloru tej wiosny. Żółty cień na górną powiekę aż do załamania oka. Na dolnej powiece połóżcie czarny cień, cieniując większym pędzlem. Ma wyjść czarna chmurka:). Ponieważ cień czarny będzie bardzo widać jak się osypie i ciężko później go zmyć, przed pomalowaniem zróbcie płaty pudru sypkiego pod okiem. Po pomalowaniu dolnej powieki, zmieńcie puder pędzlem. Linie wodną oka pomalujcie białą kredką. Naprawdę daje super wizualny efekt.

IMG_0549

A oto użyte cienie:

  • żółty Inglot Matte 323
  • szary Inglot Matte 387
  • pomarańczowy Inglot Sprint 89
  • cień z brokatem Sephora fairy princess 30

IMG_0555

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

1 comment

Trackback e pingback

  1. Maxi kolor, czyli makijaż na lato. | Kredka i PędzelKredka i Pędzel
    [...] makijaż dzienny. Na blogu możecie już napotkać post o wykorzystaniu kolorowych kresek w makijażu na wiosnę. Dziś przedstawiam makijaże…

Leave a Reply