Makijaż wieczorowy w fioletach i graficie.

Kwi
2013
03

posted by on makijaż, makijaż w fiolecie i szarości, makijaż w fioletach i graficie, makijaż wieczorowy, sephora, smoky eyes

No comments

Kiedy mamy okazje poszaleć w makijażu, zróbmy to! Nie ograniczajmy się, tylko bawmy się i kreujmy swoją osobę. W makijażu wieczorowym nie musimy się martwić, że będzie za mocno, że na co dzień tak się nie malujemy. To jest nasze wielkie wyjście i mamy szokować wszystkich:)

Makijaż, który dziś przedstawiam jest połączeniem mieniącego się fioletu i matowego grafitu. Dopełnieniem spektakularnego wyglądu będzie brokat, mieniący się w blasku sztucznego światła. Oko mocno podkreślone wymaga bardzo dużej precyzyjności, doskonałego ujednolicenia cery. Ożywieniem całej twarzy będzie drobny akcent na policzkach w naturalnym kolorze różu i podkreślenie ust.

Makijaż wieczorowy – o czym musimy pamiętać?

Podstawowa zasada, nie boimy się koloru. Wieczorem makijaż jak najbardziej może być mocny. Podkreślcie oczy i nie zapomnijcie o ustach.

Na co musimy zwrócić uwagę wykonując makijaż wieczorowy?

Pamiętajcie, że przed nałożeniem ciemnych cieni mocno przypudrujcie okolice oczu. Gdy cienie się osypią, łatwiej będzie je wymieść z pudrem. Oczywiście drugim rozwiązaniem jest zacząć robienie makijażu od pomalowania oczu, a później ujednolicić twarz. Przy ciemnych cieniach, nie możemy zapomnieć o aplikacji rozświetlacza pod oczami. W przypadku pojawienia się opuchlizny pod oczami, musimy ograniczyć jego ilość.

Najpierw ujednolicamy cerę za pomocą podkładu, korektora, pudru sypkiego lub możemy te czynności wykonać po pomalowaniu oczu. Pomoże nam to uniknąć ścierania podkładu pod oczami. Musimy zwrócić uwagę, aby pod okiem nie było najmniejszej ilości ciemnego cienia. Puder  aplikujemy na powieki, będzie to dla nas bazą pod inne cienie, a także pomoże w przedłużeniu makijażu.

makijaż wieczorowy

Szczegóły makijażu:

 1. Fioletowy cień na połowie ruchomej powieki oka w wewnętrznej części, w celu uzyskania mocnego koloru możemy nałożyć go kilka razy z pomocą palca, delikatnie wklepując ( sephora armelle nr32). Cień nakładamy jedynie na ruchomej części, cieniować będziemy później.  Zastanówcie się, czy makijaż ma być bardziej fioletowy, czy grafitowy, kolor którego chcecie więcej połóżcie na 3/4 powieki.
 2. Grafitowy matowy cień na drugiej połowie powieki oka, w zewnętrznej części;
 3. Ten sam grafitowy cień aplikujemy również wzdłóż dolnej linii rzęs;
 4. Ponieważ zależało mi, aby grafitowy cień był bardziej podkreślony położyłam go nad załamaniem oka na całej jego powierzchni. Zaczynając od zewnętrznego kącika rozcierając ku wewnętrznej części oka.
 5. Wzdłuż górnej linii rzęs malujemy linerem czarną kreskę.
 6. Wzdłuż dolnej linii rzęs czarna kredka, jeżeli nasze oczy nie są zbyt małe, możemy również pomalować linie wodną oka.
 7. Teraz czas na cień z brokatem. Musimy go bardzo starannie nałożyć, uważając, aby jak najmniej się osypał na policzki. Będziemy nakładać go palcem, nabieramy i jednym mocnym ruchem aplikujemy na całą powiekę (sephora fairy princess nr30) .
 8. Rzęsy tuszujemy czarną maskarą.
 9. Róż na kościach policzkowych ( sephora rose petal 08);
 10. Na usta nakładamy pomadkę w odcieniu różu.
 11. Brwi przeczesujemy.

IMG_4754IMG_4772IMG_4783

 

 

 

 IMG_4975IMG_5002IMG_5001

Tags: , , , , , , , ,

Leave a Reply