Maxi kolor, czyli makijaż na lato.

Lip
2013
16

posted by on 10 zasad pielęgnacji skóry twarzy, delikatny makijaż, Inglot, jak sie pomalować, jak wykonać szybki makiajż, makijaż, Makijaż dla brązowych oczu, Makijaż dla niebieskich oczu, makijaż dzienny, makijaż wiosna 2013, makijaż z różem, mocno podkreślone oczy, neonowy kolor na powiece, pop kolor w makijażu, poranny makijaż, sephora, świeży makijaż, trendy w makijażu, trendy w makijażu wiosna 2013

1 comment

Makijaż na lato to przede wszystkim kolory. To czas kiedy możemy używać pełnej gamy barw łączyć je na wszystkie sposoby i nikt nie powie nam że wyglądamy śmiesznie: ) Możemy połączyć dwie intensywne barwy, pamiętając aby wybrać cienie bardziej matowe, zwłaszcza jeżeli chcemy wykonać makijaż dzienny. Na blogu możecie już napotkać post o wykorzystaniu kolorowych kresek w makijażu na wiosnę. Dziś przedstawiam makijaże na lato odważne i intensywne, które mocno podkreślą Twoje oczy.

IMG_3333IMG_3341IMG_3336

Makijaż na lato róż + granat

Zimny róż i granat dobrze będą wyglądać w połączeniu z niebieskim kolorem oczu. Barwy które wybrałam są dosyć ciemnie, dlatego możecie pokombinować z jaśniejszymi odcieniami, jeżeli wasza uroda jest delikatna. Pamiętajcie makijaż ma upiększać, a nie odstraszać.

IMG_3456IMG_3474

Makijaż na lato niebieski+ fiolet

A to coś dla brunetek o brązowych lub niebieskich oczach. W tym makijażu w linie wodną oka wprowadziłam białą kredkę, a w załamaniu górnej powieki dodałam odrobinę szarości.

IMG_3237IMG_3268

Jak wykonujemy makijaże?

 • Ujednolicamy cerę za pomocą podkładu, palety kamuflaży, pudru sypkiego. Robimy pasy z pudru, jako zabezpieczenie przed osypującymi się cieniami.
 • Nadajemy regularny kształt brwiom używając brązowego cienia (lub innego  zbliżonego do naturalnego koloru brwi).
 • Na całą powiekę oka kładziemy cień bazowy (sephora universal beige 08).
 • Następnie na górną ruchomą powiekę oka nakładamy wybrany przez nas cień.
 • W zewnętrznym kąciku oka górnej powieki nakładamy drugi cień, cieniujemy większym pędzlem, aby nasze kolory ładnie się połączyły. Możemy również zrezygnować z tej czynności, i wtedy na górnej powiece będzie jeden cień, a na dolnej drugi.
 • Dolną powiekę malujemy drugim cieniem, pamiętamy aby dolną powiekę oka połączyć z górną zarówno w zewnętrznej i wewnętrznej części.
 • Możemy namalować delikatną kreskę wzdłuż górnej linii rzęs, tak aby tylko podkreślić kształt oka.
 • Tuszujemy górne i dolne rzęsy, przeczesujemy.
 • Różem  lub bronzerem podkreślamy kość policzkową, zaznaczamy kształt żuchwy, brody, nosa, a także szyi.
 • Usta malujemy pomadką w naturalnym kolorze.

Tags: , , , , , , , , ,

1 comment

Trackback e pingback

 1. Sesja plenerowa - makijaż na lato. | Kredka i PędzelKredka i Pędzel
  [...] makijażu letnim z pisanych wcześniej postów wiecie już wszystko;). Intensywne kolory, bronzer i złoto [...]

Leave a Reply