Kupujesz kolejny krem i znowu to nie to ?

Mar
2013
20

posted by on aby mieć promienną twarz, bb krem, co zrobić, La roche posay bb krem, odżywianie skóry, pielęgnacja, zasady pielęgnacji

No comments

Tak kupuję bardzo dużo różnych kosmetyków. Niektóre są super i nie mogę się z nimi rozstać, a inne tragedia. Niestety wszystko trzeba spróbować, aby dobrze ocenić ;). Podkreślę słowo różnych, bo mam na myśli, nie tylko kremy. Często popełniamy błąd. Mamy jeden żel do mycia twarzy, mleczko do demakijażu lub płyn miceralny, jakiś peeling i masę wszelakich kremów.

Zastanówcie się teraz jaka jest ich liczba na waszej półce w stosunku do kosmetyków przeznaczonych do oczyszczania. Kluczem do zdrowej i pięknej cery, jest właśnie prawidłowe oczyszczanie. Nie ma sensu kupować kolejnego kremu pod oczy, na naczynka, wypryski, wągry, przebarwienia, jeżeli wasza skóra nie będzie dobrze oczyszczana.  Dbanie o cerę to przede wszystkim, codzienne przygotowanie jej jako prawidłowego podłoża, które chłonie i czerpie.  Nawet najdroższy krem nie pomoże nam uzyskać zamierzonego rezultatu, jeżeli położymy go na źle oczyszczoną skórę. Kremy niwelują istniejące problemy skórne, pielęgnują, odżywiają i nawilżają. Codziennie musimy się skupić nad tym, aby tych problemów nie było więcej.

Nie używajcie tylko jednego produktu do oczyszczania. Tak jak my same, ona też ma różne dni. Czasem jest przesuszona, a czasem wydziela nadmiar sebum. Jeden żel nie pomoże na wszystkie problemy. Zanim sięgniecie po kolejny krem w drogerii/aptece sprawdźcie ile macie produktów do oczyszczania.

 

Tags: , , , , , ,

Leave a Reply