Kreska – jak zrobić, by nie stracić zbyt dużo czasu.

Kwi
2013
21

posted by on Eyeliner, jak sie pomalować, jak wykonać szybki makiajż, Kosmetyki, makijaż

No comments

Hej:) dziś parę słów o robieniu kreski. Wiele z was nie wie do końca jak to tego podejść. Lepiej jednym ruchem i ciach jest, może zacząć od środka, od zewnętrznej, czy wewnętrznej części oka ? Tak, tych pytań jest wiele.

Po co nam kreska ?

Przede wszystkim pomaga w zagęszczeniu rzęs, podkreśla także kształt oka. Malując musimy pamiętać, że kreska na górnej i dolnej powiece optycznie pomniejszy oko. Nie oznacza to że posiadaczki małych oczu muszą w ogóle z niej zrezygnować. Makijażowym trikiem dla małych oczu jest wprowadzenie białej kreski w linię wodną oka. Optycznie będzie nam się wtedy wydawać większe.

Jak najłatwiej malować kreskę?

Najlepiej zacząć od środka, będziemy wtedy panować nad grubością kreski. Jak zaczniemy od wewnętrznej części oka i zaczniemy poprawiać to z cienkiej kreski, zrobi się krecha;). Zaczynając od zewnętrznej strony możemy mieć problem z późniejszym wyciągnięciem jej ku górze.

Czym malować kreski?

Kryolan eyeliner Kryolan Cake Eye Liner w kamieniu. To rodzaj eyelinera do nakładania na mokro. Aplikujemy go za pomocą pędzla( Inglot 23T lub 17TL). Otwieramy, na wieczko nalewamy odrobinę wody, moczymy pędzelek i nabieramy cake. Kreska szybko zasycha na oku, więc jak coś nam nie wyjdzie, szybko zmazujemy zwykłym patyczkiem. Kolor jest mocy i jest bardzo trwały. Nie wchodzi w załamania. Dzięki formie aplikacji pędzelkiem, to od Ciebie zależy grubość kreski. Jest bardzo wydajny, prędzej straci ważność niż się go zużyje. Dostępne są też inne kolory. Maluje kreskę bardziej naturalną od linerów płynnych. Cena około 30 zł.

Sephora eyelinerKolejną możliwością jest eyeliner w płynie, przygotowany do bezpośredniego nałożenia. Z  tego typów linerów najbardziej polubiony prze ze mnie został Eyeliner Sephora. Ma cienki pędzelek, także też można regulować grubość kreski. Nie tworzy grudek, nie nabiera się zbyt dużo produktu na pędzelek. Nie wysycha szybko, więc trzeba uważać żeby nie odbił się na powiece. Kolor jest mocno czarny, kreska jest bardzo wyraźna i widoczna, trwała. Produkt jest wydajny. Cena około 30 zł.

Mam nadzieję, że moje wskazówki pomogą wam w łatwy i szybki sposób wykonać kreskę eyelinerem. A jakie są wasze niezawodne sposoby ?

Pozdrawiam

Natalia:)

Tags: , , , , , , , ,

Leave a Reply