Jak regulować brwi ??

Wrz
2013
13

posted by on 10 zasad pielęgnacji skóry twarzy, akcent na oczy, pielęgnacja, zasady pielęgnacji

No comments

 Witajcie:) ostatnio trochę mało pisałam i bardzo przepraszam !

Właśnie zabieram się do regulacji brwi i chętnie podzielę się z wami moją metodą. Brwi podkreślają nasze oczy, które dzięki temu, przyciągają uwagę w górną partię naszej twarzy. Ktoś kiedyś powiedział, że brwi są ramką naszych oczu, a one obrazem. Z powiedzeniem w 100 % się zgadzam.

Jak regulować brwi ?

Jest kilka podstawowych zasad, które może niektórym pomogą się do tego zabrać. (Ok miało nie być gdzie owa brew powinna się zacząć a gdzie kończyć, wiem tego jest pełno, napisałam, ale pamiętajcie zawsze są jakieś odstępstwa).

_MG_5158Musicie przyłożyć pędzelek do opuszka nosa, koniec będzie wyznaczał granice brwi.

Teraz wyznaczacie miejsce w którym brwi powinny być węższe i iść ku skroniom.

_MG_5157

_MG_5156 (kopia)

W ten sposób możecie nadać regularny kształt brwiom. Pamiętajcie, że od górnej strony brwi również możecie je regulować. Są dwie możliwości, przy pomocy pęsety lub wosku.

Kolejnym ważnym krokiem jest przycięcie. Zabieg ten przerzedza brwi, a co najważniejsze brwi łatwiej się układają. Potrzebny będzie wam grzebyk i małe nożyczki.

_MG_5161

Brwi zawsze będą niewyczerpanym tematem, tyle brwi, tyle możliwości. Tak jak nasza twarz bardzo często jest niesymetryczna, brwi też nie będą zawsze identyczne. Jeżeli nie potraficie wyobrazić sobie jaki kształt powinny mieć wasze brwi, możecie skorzystać z wizyty w kosmetyczki. A jak brwi będą odrastać, możecie już same kontrolować, aby miały cały czas taki sam kształt. Jeżeli wyrwiecie o dwa włoski więcej to nie wyrównujcie, aż do ultra cienkich brwi, pędzelek i cień mogą sobie spokojnie poradzić i zatuszować brak dwóch brwi :).

Jak poprawić kształt brwi w makijażu??

Najbardziej naturalnie wygląda, kiedy nasze brwi zaznaczamy cieniem. Potrzebny jest nam pędzelek o skośnym zakończeniu i cienie. Musicie idealnie dobrać odcień cienia do koloru naturalnego brwi. Nakładamy od dołu ku górze, do miejsca załamania brwi ( zdjęcie 2), a później tak jak brew opada ku skroniom.

Oczywiście możecie nigdy nie wyrywać brwi – naturalność jest zawsze w modzie!! 🙂

Tags: , , ,

Leave a Reply