Dresowa bluza.

Mar
2016
21

posted by on Projektowanie i szycie

1 comment

Właśnie przypomniałam sobie, że bluza była moją pierwszą rzeczą którą uszyłam. Byłam tak przejęta, że najpierw zrobiłam papierowy szablon, później przeniosłam go na zwykły materiał, żeby sprawdzić czy wszytko do siebie pasuje. Dopiero po tych czynnościach odrysowałam szablon na właściwym materiale.

Bluza w mojej szafie zawsze znajdzie miejsce. Nie musi zachwycać swoim wyglądem, ma być wygodna. Tym razem usiałam do maszyny i pozwoliłam sobie zrobić wykrój bez gotowego szablonu. Przypięłam szpilkami do materiału starą bluzę i wykroiłam. Dodałam tylko więcej materiału na komin. Wiedziałam, że ma być szeroka, trochę taka oversize.

 IMG_7305

IMG_7300

IMG_7298

IMG_7308

IMG_7310

Jak uszyć dresową bluzę?

Do uszycia dresowej bluzy potrzebny będzie Wam metr dzianiny dresowej i ściągacz. W mojej bluzie wykrój przodu i tyłu jest taki sam, więc można za jednym zamachem wyciąć obie części, później skroić rękawy. Po linii ramienia zszywamy przód z tyłem z obu stron, następnie przyszywamy rękawy od strony ramion, aby materiał ładniej się układał. Zszywamy rękaw i boki bluzy, jednym szwem. Z materiału ściągaczowego wycinamy dwa małe prostokąty na rękawy i jeden duży na dół bluzy. Podczas przyszywania ściągacza musimy go lekko rozciągać. Na moją bluzę przyszyłam kieszeń używając srebrnych nici do haftowania oraz skórzaną wstawkę. Do wewnętrznej strony komina przyszyłam dodatkowy materiał.

Proste ?? – proste !!!:)

10400184_979476118754745_3061733857809019159_n

Tags: , , , , , ,

1 comment

Trackback e pingback

  1. Jak przerobić spódnicę w sukienkę? - Kredka i PędzelKredka i Pędzel
    […] spódnicę po bokach. Górę sukienki skroiłam z mojej bluzy, którą Wam już prezentowałam klik , poszło naprawdę szybko. Kiedy miałam…

Leave a Reply