Czy BB krem jest dla mnie ?

Lut
2013
24

posted by on baza pod makijaż, krem BB, pielęgnacja, Recenzje kosmetyków/ pielęgnacja

No comments

Zachwyt kremami BB dotarł już do nas, niewątpliwie jest to ich czas. Recenzje możemy przeczytać w kolorowych pismach kobiecych, na wielu portalach i oczywiście blogach:). W Azji kremy te cieszą się niezwykłą popularnością, są już na rynku kosmetycznym dosyć długo, dlatego też większa jest ich różnorodność i dostępność.

Jak używamy kremów BB?

BB to po prostu  nawilżenie, ochrona przed promieniami UVA, ujednolicenie kolorytu skóry w jednym. Na suchą skórę, możemy nałożyć preparat na całą powierzchnię, pomijając te dni w których mamy opuchnięte miejsca pod oczami, wtedy lepiej ominąć okolice oczu. Posiadaczki skór mieszanych w kierunku do tłustych, krem BB mogą wykorzystać na te partie twarzy które chcą rozświetlić.

Czy można nałożyć na krem BB podkład?

Pewnie że tak, jeżeli wszystko zrobimy z umiarem! Jest wiele rozwiązań w użyciu tego typu kremów. Możemy nałożyć go całą twarz ujednolicając koloryt i nawilżając skórę, oprószyć pudrem w kamieniu lub pudrem mineralnym, co da nam delikatny efekt. Kolejnym rozwiązaniem będzie użycie kremu BB  jako rozświetlacza na partie twarzy: pod oczy, lekko po zewnętrznej stronie oka i nad łukiem brwiowym, okolice brody i miejsce nieco wyżej między brwiami. Na to nakładamy podkład, starając się nałożyć cieńszą warstwę na partie twarzy pokryte kremem BB, a oczywiście na wykończenie twarz omiatamy sypkim pudrem.

Zapraszam jutro na recenzję dwóch kremów z serii BB:).

Tags: , , , , , ,

Leave a Reply