Czas uszyć coś dla siebie.

Kwi
2016
09

posted by on Projektowanie i szycie, sukienka, szycie, szycie dzianin

1 comment

Kiedy otworzyłam paczkę z materiałami trochę byłam zaskoczona intensywnością koloru, który zamówiłam z przeznaczeniem na długą bluzę z kapturem. Do zrobienia miałam po drodze jeszcze parę rzeczy, więc odłożyłam materiał z przekonaniem, że muszę się zastanowić co z tego powstanie.

W Krakowie zrobiło się ciepło, a ja kolejny dzień przed wyjściem do pracy modliłam się przed szafą, zła bo nie mam w co się ubrać. O tak, to czas uszyć coś dla siebie i właśnie wtedy mój materiał z niewiadomym przeznaczeniem, stał się spódnicą i bluzką do pracy. Jeszcze tego samego wieczora zabrałam się do szycia.

Jak uszyć spódnicę?

Z materiału kroimy część przednią i dwie części tyłu. Przed przystąpieniem do łączenia elementów spódnicy musimy wszyć zamek. Najpierw do jednej strony, później do drugiej, po wszyciu zszywamy obie części materiału poniżej zamka. Następnie zszywamy materiał w miejscu zaznaczonych zaszewek. Kolejny etap to połączenie boków spódnicy. Teraz  czas na wykończenie i przyszycie falbany. Aby wykroić falbanę z koła musimy materiał złożyć na cztery części. Odmierzyć 1/6 naszego obwodu, u mnie w tym wypadku dołu spódnicy, kreśląc koło od jednego brzegu do drugiego. Wyciętą falbanę przyszywamy do dołu spódnicy. Całość spódnicy wykańczałam podwójną igłą.

IMG_7365

IMG_7361

spódnica z falbanką

dla siebie

spódnica z falbanką

niebieski komplet

Tags: , , , , , ,

1 comment

Trackback e pingback

  1. Szary T-shirt na trzy sposoby. - Kredka i PędzelKredka i Pędzel
    […] spódnica http://kredkaipedzel.pl/czas-uszyc-cos-dla-siebie/ […]

Leave a Reply