5 minut

Mar
2013
22

posted by on jak sie pomalować, jak wykonać szybki makiajż, makijaż, makijaż do pracy, makijaż dzienny, poranny makijaż, świeży makijaż

No comments

Jest rano spieszymy się do pracy. Mamy 5 min. i cały dzień przed sobą w którym chcemy dobrze wyglądać:). Przede wszystkim musimy się postarać, aby nasza twarz wyglądała na wypoczętą i świeżą. Jeżeli nie masz czasu, nie nakładaj na siłę cieni. Po pierwsze nie będą wyglądać ładnie, jeżeli skóra nie będzie ujednolicona. Po drugie nie dodadzą koloru, a wręcz wydobędą niedoskonałości skóry. W tak krótkim czasie skup się na podstawach, czyli równomiernym nałożeniu podkładu, pudru.

Jak zrobić makijaż w 5 min. ?

Nie bawmy się pędzlami przy nakładaniu podkładu i cieni, użyjmy naszych palców.

Nałóżmy krem nawilżający, jeżeli skóra jest sucha, lub krem matujący, jeżeli nasza skóra po paru godz. się świeci. Super rozwiązaniem będzie też BB krem. Jeżeli potrzebujecie mocnego krycia połóżcie podkład, rozgrzejcie go w dłoniach i wmasujcie.

Rozświetlacz, korektor o lekkiej konsystencji połóżcie pod oczy,na powiekę oka, skrzydełka nosa. Następnie puder sypki lub w kamieniu. Użyjmy dużego pędzla, oszczędzi nam to trochę czasu, a nasza twarz nie będzie zbyt mocno przypudrowana. Pamiętajmy, że ma to być dzienny makijaż. Sypki puder kładziemy również na powiekę ruchomą oka. Na całą powiekę nakładamy cień, który nie ma nadać nam koloru, a pomóc w powiększeniu i otworzeniu oka. Wybierzcie ten w odcieniu kości słoniowej, matowy( ja uwielbiam sephora universal beige 08). Użyjcie kredki, jeżeli jej zrobienie nie sprawi wam trudności. Może być czarna lub ciemno brązowa. Nałóżcie ją na 3/4 górnej powieki oka, zaczynając od zewnętrznej części. W linie wodą oka, już na całej długości, połóżcie białą kredkę.

Brwi przeczeszcie szczoteczką lub jak bardzo lubicie je podkreślać, zróbcie to przy pomocy ciemnego cienia.

Teraz przyszedł czas na róż. Dzięki niemu możemy sprawić, że nasza skóra będzie wyglądać promiennie i świeżo. Wybierzcie odcień najbardziej pasujący do waszej karnacji. Musi być naturalny, jeżeli nie wiecie jaki jest wasz kolor rumieńców, uszczypnijcie policzek. W tym momencie róż połóżcie jedynie w zewnętrznej części kącika oka. Nie kładźcie go jak cień, ma to być niewielka ilość.

Tuszujemy rzęsy, ja zawsze nakładam kilka razy, lubię gdy są mocno pogrubione. Jeżeli coś się posklejają lub zostaną na nich grudki, pamiętajcie o przeczesaniu.

Nasz makijaż prawie gotowy, ale nie mamy tego, co ma ożywić naszą skórę. Mowa oczywiście o różu. Teraz uśmiechamy się do lusterka i malujemy rumieńce. Róż kładziemy również na brodę, odrobinę na nos i skronie.

Po 5 min. ..koniec idziemy do pracy….. a bibułki matujące do torebki 🙂

Tags: , , , , , , , ,

Leave a Reply